Jak pozbyć się zapachu psa w domu?

Wszyscy z nas, którzy mają w domu czworonożnego przyjaciela, kochają go i starają się dla niego jak najlepiej. Psiaki są częścią rodziny i przyzwyczajamy się bardzo szybko do ich obecności. Nasza wspólna koegzystencja wiąże się jednak czasem z konsekwencjami nie do końca przyjemnymi. tak jest w przypadku irytujących zapachów, które niestety często wydzielają psy.  Jak pozbyć się zapachu psa w domu? Czy są na to jakieś sprawdzone sposoby?

Istnieją pewne wskazówki i sztuczki, aby zminimalizować ten problem i mieć dom, który ładnie pachnie, nawet jeśli dbanie o własną higienę osobistą nie jest mocną stroną Twojego psiaka.

Olejki eteryczne

Jedna część wody destylowanej, jedna część alkoholu i 10 kropli ulubionego olejku eterycznego zadziała cuda w Twoim domu. Użyj jednego z poniższych aromatów: cytryna, cytronella (która również odpycha owady), lawenda (niszczy roztocza i odpycha robactwo). Aromat jest nieinwazyjny jak w przypadku aerozoli, a ponadto nie szkodzi środowisku ani zdrowiu mieszkańców domu. Zamiast kupować drogie i nieekologiczne chemiczne odświeżacze powietrza, przygotuj ten prosty i niedrogi domowej roboty przepis.

Wodorowęglan sodu

Wodorowęglan sodu jest bardzo skutecznym naturalnym dezodorantem. Charakterystyczne jest to, że pochłania zapachy jak gąbka. Możesz umieścić go w małych pojemnikach w narożnikach swojego domu, do których pies nie ma dostępu, posypać go na dywany, a następnie odkurzyć lub zmieszać z białym octem i posypać nim meble, zasłony i poduszki, w których zazwyczaj siedzi Twój pies.

Regularnie odkurzaj dom

Może to być truizm, ale im czystszy jest Twój dom, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że zapach psa będzie wszechobecny i niemożliwy do wyeliminowania. Podłogi należy czyścić środkiem dezynfekującym dobrej jakości i to w stężeniu nieco wyższym niż zalecane na opakowaniu.

Dywany zaś dobrze jest potraktować najlepszym odkurzaczem. Nie pozwól zwierzęciu wspiąć się na meble, a jeśli tak, załóż koc lub pokrowiec, który możesz często prać. Jeśli to możliwe, raz w tygodniu umieszczaj poduszki, poduszki, koce i wszystko, co ma bezpośredni kontakt ze zwierzęciem na słońcu.

Zadbaj o zdrowie swojego psa

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zapach psa jest czymś nieodłącznym dla zwierzęcia. Jednakże nadmierny fetor może wskazywać na problemy zdrowotne u Twojego psa. Wykąp psa przynajmniej raz w miesiącu i szczotkuj go codziennie; dodanie filiżanki octu jabłkowego do wody z ostatniego płukania rozjaśni jego sierść i opóźni powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Dbaj o jego dietę i unikaj podawania mu pokarmów, które wytwarzają wzdęcia. Dbaj o jego uzębienie i, jeśli to konieczne, umów się co roku z lekarzem weterynarii na głębsze czyszczenie zębów. Nagromadzenie bakterii w jamie ustnej, oprócz tego, że jest niebezpieczne, może być głównym źródłem złych zapachów.

Podobnie sprawa wygląda z uszami psa – sprawdzaj je regularnie. Także zatkane gruczoły odbytu lub choroby skóry mogą generować bakterie, które z połączeniu z dużą wilgotnością wywołują bardzo nieprzyjemne zapachy.

Posiadanie zwierzaka w domu przynosi ogromne radości, ale także pewne wady. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Państwu pozbyć się nieprzyjemnego zapachu psa w domu.

Dodaj komentarz