Jaki Odkurzacz Piorący Wybrać? Ranking 2019
4.82 39

Jaki Odkurzacz Piorący Wybrać? Ranking 2020

Odkurzacz piorący jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących urządzenia, które pomoże im w dokładnym wyczyszczeniu dywanów i tapicerek. Odkurzacze tego typu zostały zaprojektowane z myślą o tych, którym szczególnie zależy na czystości dywanów w ich domach, a nie chcą gonić z nimi do pralni za każdym razem gdy dywan będzie wymagał czyszczenia.

Odkurzacze piorące są również bardzo dobrym wyborem dla zmotoryzowanych. Najlepsze modele na rynku doskonale nadają się do czyszczenia tapicerki w autach. Wszystko to bez ryzyka jej uszkodzenia, pozostawiając fotele w samochodzie w idealnym stanie.

Warto dodać w tym miejscu, że odkurzacz piorący można również stosować do czyszczenia podłóg i mebli. Jak więc możemy zauważyć, jest to typ odkurzacza znacznie bardziej uniwersalny niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej wybrać? Jaki odkurzacz piorący do domu najlepiej spełni swoje zadanie? O czym należy pamiętać dokonując zakupu? Poniższy ranking odkurzaczy piorących pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytania. Wyrazimy w nim swoje opinie o popularnych odkurzaczach piorących i podpowiemy Ci kilka istotnych wskazówek dot. wybierania najlepszego modelu dla Twoich potrzeb.

Ranking Odkurzaczy Piorących – Top 7

Odkurzacze Piorące – Opinie

1. KÄRCHER SE 4001

najlepszy odkurzacz piorący - karcher se 4001Kärcher to jeden z wiodących producentów odkurzaczy piorących. Produkty tej firmy często zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów na rynku odkurzaczy piorących i są generalnie mocno chwalone przez użytkowników. Naszym zdaniem flagowy produkt firmy Kärcher – SE 4001 to obecnie najlepszy odkurzacz piorący dostępny na polskim rynku.

Odkurzacz posiada wiele interesujących funkcji w tym m.in. tzw Water Stop. Funkcja ta wykrywa moment w którym zbiornik wody brudnej jest już prawie pełny po czym wyłącza automatycznie turbinę odkurzacza aby nie dopuścić do rozlania się wody.

SE 4001 korzysta z antyalergicznego środka czyszczącego RM 519, który dobrze sprawdza się w usuwaniu zarazków z powierzchni płaskich.

Posiada specjalną dyszę ekstrakcyjną redukującą czas wysychania czyszczonych dywanów o ponad połowę.

Zbiornik wody czystej można łatwo zdjąć i opróżnić. Ponowne jego napełnienie i montaż również nie sprawia problemów.

Ogółem jest to bardzo dobrze wykonany odkurzacz piorący polecany zarówno dla osób szukających odkurzacza dla domu jak i dla samochodu.

2. VAX MULTIFUNCTION 7151SS

jaki odkurzacz piorący wybrać? Vax multifunction 7151SS to jeden z polecanych modeliOdkurzacz ten produkowany jest przez renomowaną i doświadczoną brytyjską firmę Vax, znaną z oferowania bardzo dobrej jakości odkurzaczy piorących w przyzwoitej cenie.

Posiada on dwa tryby – suchy i mokry – umożliwiające dokładne sprzątanie zarówno dywanów i tapicerek jak również podłóg i mebli.

Bardzo dobrze sprawdza się szczególnie w przypadku prania dywanów dzięki głowicy Fibreblow opatentowanej przez producenta. Posiada on również funkcję pompowania wody znacząco upraszczającą proces sprzątania.

Jedynym mankamentem jest brak filtra wodnego w zestawie – należy go dokupić oddzielnie. Na szczęście bez problemu można znaleźć tego typu filtr choćby na Allegro.

3. THOMAS AQUA+ MULTICLEAN X10

thomas aqua multiclean x10 parquetOdkurzacz piorący Multiclean X10 marki Thomas to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych modeli odkurzaczy piorących dostępnych na rynku.

Sprawdza się dobrze zarówno przy czyszczeniu dywanów i tapicerek jak również glazury czy drewnianych podłóg. Tak jednak i w przypadku innych odkurzaczy piorących, czyszcząc powierzchnie gładkie zalecamy wpierw skorzystać z trybu suchego (w celu pozbycia się kurzu i innych drobnych odpadków) by następnie już przy użyciu trybu mokrego dokonać gruntownego czyszczenia podłogi. Wówczas osiągniemy najlepsze rezultaty.

Odkurzacz ten jest bardzo dobrą propozycją dla alergików, a w szczególności osób uczulonych na zwierzęcą sierść.

W przeciwieństwie do niektórych jego konkurentów, posiada wbudowany filtr wodny, co jest jego niezaprzeczalną dużą zaletą. Do wad natomiast możemy zaliczyć jego cenę, która jest dość wysoka. Jeśli jednak potraktujemy kupno odkurzacza piorącego jako długoterminową inwestycję, model ten jest wart kwoty którą na niego przeznaczymy.

4. VAX DUAL POWER W85-DP-B-E

vax w85Vax Dual Power W85-DP-B-E to kolejny atrakcyjny odkurzacz oferowany przez znanego producenta rodem z Wielkiej Brytanii.

Odkurzacz ten posiada moc 800 W co czyni go nieco „słabszym” modelem w zestawieniu z innymi odkurzaczami prezentowanymi w naszym rankingu. Nie oznacza to jednak bynajmniej iż radzi on sobie słabiej z czyszczeniem. W istocie rzeczy Vax W85 sprawuje się bardzo dobrze zarówno przy czyszczeniu dywanów jak i podłóg.

Jest to również model bardzo energooszczędny i  przystosowany do sprzątania małych powierzchni.

Posiada technologię TwinTank, która krótko mówiąc oznacza, iż ma on wbudowane dwa zbiorniki – jeden na wodę czystą (z płynem do czyszczenia) oraz drugi na wodę brudną i odpadki.

Należy jednak nadmienić w tym miejscu że jest to nieco inna konstrukcja niż większość odkurzaczy piorących. Został on zaprojektowany głównie z myślą o czyszczeniu dywanów i podłóg i niekoniecznie jest najlepszym wyborem dla tych, którzy poszukują odkurzacza do czyszczenia tapicerek.

Tak czy owak, nawet jeśli nie jest to „typów odkurzacz piorący”, jest to jeden z najbardziej interesujących modeli specjalizujących się w czyszczeniu dywanów. Solidna konstrukcja i dobra wydajność pracy decydują o tym, że możemy go z czystym sumieniem polecić wielu osobom.

5. HYUNDAI VC 5750

hyundai vc 5750Nie oszukujmy się – odkurzacz piorący Hyundai zdecydowanie nie zdobyłby nagród w konkursach na najpiękniejszy design. Gdy po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć go na własne oczy, na myśl przyszły nam toporne radzieckie czołgi-zabawki (strzelające do środka)…

Jak dobrze jednak wiemy, nie należy oceniać książki po okładce a pierwsze wrażenia mogą mylić.

Hyundai VC 5750 to w istocie bardzo solidna konstrukcja, dobrze sprawdzająca się zarówno przy czyszczeniu dywanów jak i tapicerek.

Odkurzacz posiada bardzo pojemny zbiornik na wodę z płynem do czyszczenia o objętości 9 litrów. Wyróżnia go to na tle konkurentów, którzy z reguły posiadają zbiorniki nie większe niż 6l.

Jest to model bardzo wydajny o dużej mocy ssania – użytkownicy z reguły są bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów.

To, do czego można się przyczepić (pomijając mało atrakcyjny wygląd) to hałas. Odkurzacz jest w istocie dość głośny. Rekompensuje to jednak, jak już wspomnieliśmy, wysoką mocą i wydajnością ssania.

6. THOMAS TWIN TT ORCA

thomas twin tt orcaOdkurzacze piorące firmy Thomas cieszą się dużym uznaniem klientów z racji ich wysokich standardów wykonania i dobrej wydajności sprzątania. Nie inaczej sprawy się mają z modelem Twin TT Orca.

Pierwsza pozytywna rzecz która od razu rzuca się w oczy (a raczej w uszy…) to głośność pracy urządzenia. Odkurzacz jest naprawdę bardzo cichy, szczególnie biorąc pod uwagę jego moc.

Thomas znany jest z tego że nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o dobór materiałów użytych do budowy swoich produktów. Twin TT Orca to bardzo solidna konstrukcja, która bije na głowę tanie chińskie produkcje pod względem solidności wykonania.

Odkurzacz posiada bardzo długi przewód – aż 6m, umożliwiający zasięg pracy do 9 metrów. Można więc łatwo wyczyścić nim większe powierzchnie bez konieczności przepinania go z gniazdka do gniazdka.

Możemy go również polecić osobom poszukującym odkurzacza piorącego do czyszczenia tapicerki w aucie.

Należy jednak pamiętać o tym że tuż po czyszczeniu, zarówno na mokro jak i na sucho, tapicerka może jeszcze przez jakiś czas pozostać nieco wilgotna. Sugerujemy więc dokonywać sprzątania z wyraźnym wyprzedzeniem co by uniknąć wątpliwej przyjemności prowadzenia auta z mokrego siedzenia.

7. ZELMER AQUAWELT VC7920.0

Odpowiadając sobie na pytanie jaki odkurzacz piorący kupić, można rozważyć rodzimy Zelmer aquaweltOdkurzacze Zelmer są dobrze znane chyba wszystkim Polakom. Marka ta to już prawdziwy weteran polskiego rynku. Odkurzacze tej firmy przez ostatnie dekady walczyły z brudem w mieszkaniach tysięcy osób w Polsce, zyskując sobie sympatię konsumentów głównie dzięki ich rozsądnemu stosunkowi ceny do jakości.

Odkurzacz piorący Zelmera choć z pewnością nie zasługuje na miano najlepszego na rynku, tak jak podobnie i inne produkty rodzimego producenta, wykonuje swoje zadania dostatecznie dobrze.

Posiada całkiem dużą moc ssania i jest dość uniwersalny – można go użyć z powodzeniem do czyszczenia rozmaitych rodzajów nawierzchni.

Trochę doskwiera mała pojemność zbiornika na wodę z detergentem – jedynie 1,7 litra.

Odkurzacz jest przy tym dość ciężki i niezbyt łatwo się nim manewruje. Nie polecamy go do czyszczenia tapicerek w samochodach.

Podsumowując krótko – jeśli chcemy zakupić produkt polskiej marki, możemy zastanowić się nad tym modelem. W innym przypadku radzilibyśmy wybrać inny model z naszego rankingu, szczególnie że niektóre z nich sprzedawane są w bardzo podobnej cenie.

Czym kierować się kupując odkurzacz piorący?

Pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać to to, czy taki odkurzacz jest nam w istocie rzeczywiście potrzebny. Jeśli bowiem planujemy go używać tylko sporadycznie do wyczyszczenia dywanu lub tapicerki raz na kilka tygodni lub nawet miesięcy – może się okazać że taki odkurzacz jest zbyt dużym wydatkiem.

Dla tych jednak, którzy nie chcą oddawać regularnie oddawać dywanów do pralni lub cenią sobie szczególnie nieskazitelną czystość w aucie – odkurzacz piorący jest zdecydowanie atrakcyjną opcją. Należy jednak pamiętać że nie wszystkie modele są identyczne. Dokonując zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów.

1. Wydajność ssania odkurzacza

W tym miejscu należy koniecznie wspomnieć o tym że moc =/= wydajność. Producenci często przechwalają się mocą ich produktów mamiąc klientów wielkimi liczbami. Tak naprawdę zdecydowanie ważniejsza jest wydajność ssania. Odkurzacz o dużej mocy ale małej efektywności będzie jedynie pobierał ogromne ilości energii nie wykonując jednocześnie swoich zadań. Sprzątanie zajmie wówczas niepotrzebnie dużo czasu.

2. Rodzaj filtra

Odkurzacze piorące wyposażone są w różne rodzaje filtrów. Zdecydowanie najpopularniejszymi i zarazem najbardziej polecanymi filtrami są filtry HEPA oraz wodny. Tego typu filtry najlepiej radzą sobie ze zbieraniem rozmaitych pyłków, drobin kurzu a także roztoczy. Jest to szczególnie istotne dla alergików oraz osób uczulonych np. na kocią sierść mogącą zagnieździć się gdzieś w ciemnych zakamarkach naszego mieszkania.

3. Uniwersalne zastosowanie

Warto wybrać odkurzacz który nie tylko będzie sprawdzał się jako odkurzacz piorący do dywanów czy tapicerek ale także pozwoli na tradycyjne odkurzanie “na sucho”. Na szczęście najlepsze odkurzacze piorące posiadają różne tryby działania w tym m.in. właśnie tryb umożliwiający klasyczne odkurzanie.

Istotna jest też dostępność wymienialnych końcówek, które ułatwią nam sprzątanie różnych rodzajów zakątków, w tym i tych trudniej dostępnych.

Jaki odkurzacz piorący do tapicerki wybrać?

Pierwszym kryterium jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza piorącego do tapicerki jest jego rozmiar. W większości samochodów zabraknie bowiem wystarczająco miejsca dla większych modeli. Czyszczenie tylnich siedzeń auta typu coupe przy użyciu odkurzacza o dużych gabarytach może być nie tylko prawdziwą mordęgą ale wręcz okazać się praktycznie niemożliwe. Dlatego też wybierzmy modele bardziej kompaktowe, z obudową umożliwiającą łatwe przenoszenie.

Co jest również istotne to dostępność różnego rodzaju dysz oraz końcówek piorących zawartych w zestawie z odkurzaczem. Umożliwią nam one dostanie się w bardziej niedostępne zakamarki naszego auta.

Moc odkurzacza również odgrywa spore znacznie, jednak nie jest czynnikiem na którym powinniśmy zbyt mocno polegać. Bardziej istotna jest wydajność ssania – wiele nowoczesnych odkurzaczy oferuje wysoką wydajność odkurzania przy jednocześnie niższej mocy. Dzięki temu pracują one ciszej i mają mniejsze gabaryty. Pobierają również znacznie mniej prądu, co również jest bardzo pożądane.

Jaki odkurzacz piorący do domu?

Wybierając odkurzacz piorący do domu warto pomyśleć o tym aby kupić model jak najbardziej uniwersalny który sprawdzi się zarówno przy czyszczeniu dywanów jak również powierzchni gładkich takich jak podłogi czy blaty mebli. Dzięki temu nie będziemy musieli niepotrzebnie wydawać pieniędzy na zakup różnych odkurzaczy przeznaczonych do poszczególnych celów.

Dlatego też powinniśmy po pierwsze zwrócić uwagę czy dany model oferuje różne tryby pracy. Idealnym rozwiązaniem są np. odkurzacze piorące które mogą pracować w co najmniej dwóch trybach – suchym i mokrym. Tego typu odkurzacze z powodzeniem zastąpią klasyczne modele bezworkowe pozwalając na odkurzanie na sucho.

Tak jak i w przypadku odkurzacza piorącego do tapicerki samochodowej, również i przy wyborze odkurzacza dla domu powinniśmy wybrać taki model, który oferuje zestaw wymiennych końcówek. Dzięki nim uda nam się dotrzeć do ciężej dostępnych miejsc w naszym domu i wyczyszczenie kurzu i brudu ukrytego gdzieś za kanapą lub pod komodą.