Jaki Odkurzacz Przemysłowy Kupić? - Opinie i Ranking 2019
4.81 33

Jaki Odkurzacz Przemysłowy Kupić? – Opinie i Ranking 2020

Poszukujesz wysokiej klasy odkurzacza przemysłowego? Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom i przebadaliśmy rynek w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaki odkurzacz przemysłowy do gipsu lub też innych prac jest wart zakupu. Na podstawie naszych analiz oraz opinii innych konsumentów wybraliśmy 5 najbardziej polecanych modeli. Na najwyższym miejscu uplasował się odkurzacz KÄRCHER WD 6.  Tuż za nim znalazł się popularny odkurzacz Makita MVC2512L. Oba te urządzenia nadają się dobrze do odkurzania powierzchni roboczych dzięki ich bardzo wysokiej mocy (powyżej 1000 watów), pojemnym zbiornikom oraz specjalnych wymienialnych końcówkach dopasowanych do różnych zadań. Oba modele sprzedawane są również w bardzo przystępnych cenach.

Przejrzyj nasz ranking odkurzaczy przemysłowych oraz krótki poradnik kupującego aby dowiedzieć się jakie inne jeszcze odkurzacze przemysłowe są warte uwagi oraz czym najlepiej kierować się przy wyborze tego typu odkurzacza.

Odkurzacze Przemysłowe Ranking Top 3

Jak wybrać właściwy odkurzacz przemysłowy?

Pierwszym kryterium jakie powinieneś wziąć pod uwagę przy doborze odkurzacza do użytku przemysłowego jest jego moc. Jeśli potrzebujesz odkurzacza do odkurzenia dużej powierzchni takiej jak np. hala magazynowa – powinieneś zaopatrzyć się w model o mocy przynajmniej 1000 watów. Nie tylko rozmiar pomieszczenia ma znaczenie. Także i poziom zanieczyszczenia powierzchni jest bardzo istotny. Nie oczekuj że odkurzacz o małej mocy skutecznie pomoże Ci rozprawić się z np. z dużym nagromadzeniem gipsu.

Weź również pod uwagę wydajność i siłę ssania. Nie wszystkie bowiem odkurzacze pracujące z daną mocą są w stanie jednakowo efektywnie poradzić sobie z brudem. W tym wypadku najlepiej indywidualnie rozpatrzeć każdy model i zapoznać się z opiniami osób które miały z nimi do czynienia. Najlepsze odkurzacze prezentowane w naszym zestawieniu prezentują się pod względem wydajności wyjątkowo dobrze na tle innych modeli dostępnych na rynku.

Kolejny istotny aspekt to konstrukcja i wielkość pojemnika. Po pierwsze – powinien on być zbudowany z solidnych materiałów. Odpady przemysłowe mogą bowiem łatwo zniszczyć zbiornik wykonany z tańszych elementów. Po drugie – jeśli planujesz wyczyszczenie dużej powierzchni lub też nieco mniejszej ale za to silnie zanieczyszczonej rozmaitymi pyłami i odpadami – potrzebujesz wówczas pojemnego zbiornika. Mniejszy zbiornik będzie oznaczał konieczność częstszego opróżniania i szybciej może się zapchać po brzegi odpadami.

Odkurzacze Przemysłowe – Opinie

KÄRCHER WD 6

Karcher WD6Firma Karcher to ceniony niemiecki producent odkurzaczy różnego typu przeznaczonych zarówno do zadań domowych jak i komercyjnych.  Karcher przyzwyczaił nas to oferowania bardzo dobrych odkurzaczy jednocześnie nie kosztujących krocie. Mieliśmy więc dość wysokie oczekiwania wobec odkurzacza WD 6, spodziewając się wysokiej klasy odkurzacza przemysłowego.

Na całe szczęście Karcher WD 6 spełnia pokładane w nim nadzieje. Jest to bardzo mocny odkurzacz przemysłowy pracujący z mocą 1300 watów. Posiada także bardzo pojemny zbiornik o całkowitej objętości 30 litrów. Możemy więc z powodzeniem zatrudnić go do sprzątania większych powierzchni takich jak np. magazyn lub hala produkcyjna.

Odkurzacz posiada specjalnie zaprojektowany filtr falisty który w razie potrzeby bardzo łatwo możemy wyjąć. To wszystko bez bezpośredniego kontaktu z brudem. Jako że jesteśmy osobami szczególnie ceniącymi sobie higienę miejsca pracy, bardzo nam się to rozwiązanie w tym odkurzaczu spodobało.

W komplecie z odkurzaczem Karcher dostajemy uniwersalną ssawkę przeznaczoną zarówno do czyszczenia powierzchni mokrych jak i suchych.

Z wad odkurzacza możemy wymienić jego głośną pracę. Jednak jest to naszym zdaniem dość typowy mankament wielu odkurzaczy o tej mocy, a już w szczególności odkurzaczy przemysłowych.

Zalety
 • Bardzo duża moc

 • Pojemny zbiornik

 • Łatwo wymienialny higieniczny filtr

 • Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Wady
 • Głośny

Makita MVC2512L

Odkurzacz przemysłowy Makita MVC2512L

Makita to bardzo znany na świecie producent narzędzi elektrycznych przeznaczonych do wykonywania wszelkiej maści robót, takich jak piły, wiertarki, wkrętarki oraz także i odkurzacze przemysłowe.

MC2512L to czołowy model odkurzacza produkowany przez tę renomowaną firmę. Jest to bardzo wszechstronny odkurzacz przemysłowy przeznaczony do różnych zadań. Sprawdza się zarówno w przypadku czyszczenia mokrej jak i suchej powierzchni. Jest to również bardzo dobry odkurzacz do gipsu.

Odkurzacz posiada moc 1000W. Nie jest to więc teoretycznie najmocniejszy odkurzacz przemysłowy na rynku. Należy pamiętać jednak że moc to nie wszystko i liczy się też wydajność odkurzania. W tym wypadku Makita sprawdza się całkiem dobrze i pozwala na szybkie odkurzenie typowych odpadków przemysłowych.

Zbiornik ma bardzo dużą pojemność – aż 25 litrów. Jak więc łatwo sobie wyobrazić, możemy korzystać z tego odkurzacza przez wiele godzin bez ryzyka zbyt szybkiego zapchania pojemnika. Co więcej, zbiornik sprawia wrażenie wykonanego bardzo solidnie dzięki czemu nie musimy się zbytnio obawiać że zbyt szybko zostanie zniszczony przez różnorakie odpadki o ostrych zakończeniach. Jakość wykonania zbiornika to w końcu dość istotny temat o którym jednak można czasem łatwo zapomnieć, analizując odkurzacze przemysłowe tylko pod kątem ich mocy i wydajności. Makita na szczęście pod tym względem sprawdza się bez zarzutu.

Warto też wspomnieć o tym, że odkurzacz ten jest dość lekki jak na sprzęt tego rodzaju. Waży on jedyne 8 kg co czyni go stosunkowo łatwym do przemieszczania.

W komplecie z odkurzaczem dostajemy zestaw przyssawek przystosowanych do różnych zadań, w tym i oczyszczania trudniej dostępnych miejsc.

Jedyne na co możemy ponarzekać w przypadku tego odkurzacza to to że pomimo swojej ogólnej wysokiej wydajności siła ssania może czasem nie wystarczyć do najbardziej wymagającego odkurzania.

Z drugiej strony jest to odkurzacz bardzo niedrogi, co czyni go zarazem jednym z faworytów w kategorii cena / jakość.

Zalety
 • Dość lekki i przenośny

 • Duża pojemność i solidne wykonanie zbiornika

 • Niska cena

Wady
 • Siła ssania nie jest jego najmocniejszą stroną

Numatic GVE370 George

Numatic GVE370 GeorgeModel GVE370 to kolejny model z bardzo popularnych serii przesympatycznych odkurzaczy firmy Numatic. Tak jak i jego „czerwonoskóry” kuzyn Henry, odkurzacz ten posiada bardzo przyjemny dla oka design w postaci przyjaźnie uśmiechającej się do nas buźki.

W przypadku odkurzaczy przemysłowych (oraz jakikolwiek innych) nie wygląd ma jednak najważniejsze znaczenie a to co znajduje się pod maską.

Tutaj Pan George także ma czym się pochwalić. Jego silnik pracuje z dużą mocą – 1200W. Moc idzie także w parze z dobrą wydajnością sprzątania. Odkurzacz sprawdza się bez zarzutu na różnego rodzaju powierzchniach, zarówno suchych jak i mokrych.

Wbudowany zbiornik ma pojemność 15l. Nie jest to więc najbardziej pojemny odkurzacz przemysłowy i może niekoniecznie być najwłaściwszym wyborem dla osób które potrzebują odkurzacza do poważniejszych zadań wymagających pozbycia się bardzo dużej ilości zanieczyszczeń z dużej powierzchni. Może się wówczas okazać że będziemy musieli kilkukrotnie opróżniać zbiornik podczas odkurzania, co może się wydać nieco czasochłonne.

Dla większości użytkowników nie będzie to jednak poważnym mankamentem i w żadnym wypadku nie przekłada się na ogólne bardzo pozytywne wrażenie jakie pozostawia po sobie ten model.

Odkurzacz ma bardzo prostą konstrukcję pozbawioną jakichkolwiek szczególnie interesujących funkcjonalności czy bajerów o których można się dłużej rozpisać.

W istocie jest to po prostu poręczny, prosty i bardzo solidnie zbudowany odkurzacz przemysłowy zaprojektowany z myślą o osobach które chcą kupić jeden odkurzacz raz na kilka lat, bez konieczności regularnego wymieniania starego modelu na nowszy.

Jeśli jest coś do czego moglibyśmy się w nim przyczepić to to że nie jest on najbardziej higienicznym urządzeniem tego typu na rynku. Brakuje mu czegoś w rodzaju chociażby wymienialnego filtra który bardzo przypadł nam do gustu w konkurencyjnym modelu Karcher WD 6.

Odkurzacz także nie jest tani. Jest to jednak cena którą przyjdzie nam zapłacić za urządzenie mające być na naszym wyposażeniu przez długie lata.

Zalety
 • Poręczny

 • Ładnie i solidnie wykonany

 • Dobrze nadaje się do mniejszych powierzchni

Wady
 • Nie jest idealnym wyborem do dużych powierzchni (np. hale magazynowe)

 • Nie jest tani

 • Nie dla osób z uczuleniami