Ranking Odkurzaczy Bezworkowych 2019 – Wybieramy Najlepsze!

Odkurzacze bezworkowe są wspaniałą alternatywą dla nieco już przestarzałych odkurzaczy workowych. W przypadku odkurzaczy bezworkowych nie ma konieczności regularnej wymiany worka, co – nie oszukujmy się – nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Wiedzą o tym szczególnie osoby szczególnie wrażliwe na gromadzące się w nich zanieczyszczenia. Jak dowodzi niemalże każdy ranking odkurzaczy bezworkowych, najlepsze odkurzacze bezworkowe produkowane są przez kilka wybranych renomowanych firm.

Jednym z nich jest firma Dyson, której odkurzacze można śmiało polecić niemalże każdemu. Także i marka Philips, bardzo dobrze zakorzeniona w świadomości polskich konsumentów, produkuje swoje własne odkurzacze bezworkowe, które również są jednymi z najlepszych na rynku.

W poniższym zestawieniu prezentujemy specjalnie przygotowany ranking odkurzaczy bezworkowych, które naszym zdaniem są najlepszymi odkurzaczami tego typu dostępnymi obecnie na polskim rynku.

Ranking Odkurzaczy Bezworkowych Top 5

Odkurzacz Poziom Głośności Cena
Dyson V8 Dyson V8 Absolute 67 dB Sprawdź
Najniższą Cenę
Philips FC933309 Philips FC9333/09 79 dB Sprawdź
Najniższą Cenę
Philips FC872209 Philips FC8722/09 78 dB Sprawdź
Najniższą Cenę
H.Koenig H.Koenig AXO900 74 dB Sprawdź
Najniższą Cenę
Dirt Devil DD2225 1 Rebel 25 Dirt Devil DD2225-1 Rebel 25 HE 79 dB Sprawdź
Najniższą Cenę

Najlepsze Odkurzacze Bezworkowe – Opinie

Dyson V8 - Najlepszy Odkurzacz Bezworkowy

1. Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute jest bardzo wydajnym odkurzaczem zaprojektowanym do pochłaniania kurzu i brudu na różnych rodzajach nawierzchni. Łatwy do opróżnienia. Lekko futurystyczny wygląd pozwala na łatwe przenoszenie odkurzacza. Tak jak i inne odkurzacze pionowe, model ten jest bardzo wygodny w użytkowaniu i nie wymaga ciągłego schylania się. Jest idealny do odkurzania dużego domu. Wyposażony jest w kilka ciekawych technologii specjalnie zaprojektowanych przez firmę Dyson.

Dzięki technologii Radial Root Cyclone odkurzacz czyści brud z siłą 15 cyklonów. Dzięki temu nawet najmniejsze cząsteczki dają się usunąc, oczyszczając powietrze z alergenów obecnych w pomieszczeniach. Skutecznie przeciwdziałając sierści zwierząt, możesz szczotkować dywany i odkurzać najbardziej delikatne podłogi bez obaw.

Certyfikowany dla alergików, odkurzacz ten jest łatwy do opróżnienia. Wystarczy nacisnąć przycisk nad pojemnikiem, aby opróżnić zbiornik, bez bezpośredniego kontaktu z jego zawartością.

Odkurzacz Dyson V8Dzięki wygodnem designowi skutecznie ułatwia manewrowanie. Nie musisz już wykonywać skomplikowanych manewrów, aby obejść przeszkody. Dyson podąża za Tobą jak Twój cień dzięki centralnemu kierunkowaniu urządzenia.

Konstrukcja tego odkurzacza umożliwia lepsze dopasowanie się do Twojej podłogi. Łatwo eliminuje trudne do zeskrobania odpady, takie jak błoto.

 

Sprawdź Najlepszą Cenę

ZALETY
 • Bardzo lekki i wygodny w użyciu
 • Dobrze nadaje się do czyszczenia zarówno podłóg jak i dywanów
 • Łatwa konserwacja
 • Wysoka jakość wykonania
 • Zaufana marka
WADY
 • Trochę długi czas ładowania

WERDYKT

Odkurzacz Bezworkowy Dyson V8

Jeśli potrzebujesz odkurzacza bezworkowego który poradzi sobie zarówno z czyszczeniem dywanów jak i gładkich podłóg, ten model jest trafnym wyborem. Nie jest to produkt bez wad, jednak ze wszystkich modeli dostępnych na rynku jest najbliżej perfekcji. Naszym zdaniem jest to obecnie najlepszy odkurzacz bezworkowy dostępny na polskim rynku. Możemy go z czystym sumieniem polecić wszystkim, którzy cenią sobie porządek i czystość w swoim domu.

Sprawdź Najlepszą Cenę

2. Philips FC9333/09

odkurzacz philips fc 9723

Wyposażony w dwa uchwyty odkurzacz Philips FC9333/09 został specjalnie zaprojektowany tak, aby łatwo się poruszał, dzięki obrotowi o 180 stopni i zasięgowi 10 metrów. W klasie energetycznej A jest to nadal bardzo wydajny odkurzacz. Uchwyt teleskopowy jest regulowany, aby idealnie dopasować się do żądanej wysokości. Ten odkurzacz łączy w sobie zarówno wydajność, jak i moc, a jednocześnie został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci maksymalny komfort.

Dzięki technologii PowerCyclone 6 czyszczenie jest bardzo wydajne. Opór powietrza wywołany siłą odśrodkową zostaje zmniejszony, co prowadzi do zwiększenia mocy ssania. Urządzenie klasy A, jego zużycie energii jest niskie, bez jednoczesnego jakiegokolwiek negatywnego wpływu na jego pracę.

Bardzo lekki, odkurzacz bardzo łatwo się porusza. Zasięg wynosi 10 metrów, co oznacza, że nie trzeba regularnie przełączać go na innego gniazdko. Pojemność zbiornika jest dość duża: do 2 litrów co oznacza że nie trzeba tak często usuwać pyłu.

Odkurzacz Philips fc 9723

Odkurzacz wyposażony jest w filtr EPA 10 z hermetyczną uszczelką AirSeal. To filtr, który można łatwo wyczyścić – nie trzeba go wymieniać co X razy.

Odkurzacz posiada dwie szczotki, każda z nich o innych specyfikacjach i przeznaczeniu.

Szczotka TriActive Max jest przeznaczona głównie do dywanów. Nazwa pochodzi od jej trzystopniowej akcji: usuwa włosy z dywanów, ma otwór z przodu, który zasysa duże stosy kurzu i dwie szczotki boczne do listew przypodłogowych. W przypadku twardych podłóg stosuje się prostokątną szczotkę z głowicą Diamond Flex, która obraca się o 180 stopni.

Sprawdź Najlepszą Cenę

ZALETY
 • Jest bardzo poręczny: 10-metrowy zasięg kabla, a także 180-stopniowy obrót i regulowany uchwyt pozwalają dostać się do zakamarków i zakamarków.
 • Regulowana siła ssania, która dostosowuje się do Twoich potrzeb i różnych materiałów: wykładziny, sofy, zasłony, parkiety, płytki i inne.
 • Różne rodzaje szczotek, które dobrze spełniają swoje zadania na niemal każdym rodzaju nawierzchni.
WADY
 • Tylne koła czasami mogą się zaklinować w meblach lub drzwiach.
 • Jest trochę ciężki: 5,5 kg może nie jest wielkim ciężarem ale potrafi zmęczyć

WERDYKT

Odkurzacz Philips fc 9723

Chociaż lżejszy niż Dyson DC33C Origin, Philips jest nieco mniej zwrotny. Ten pierwszy lepiej radzi sobie z omijaniem przeszkód. Z drugiej strony, szczotki Philips wykonują swoją pracę znacznie lepiej i czyszczą głęboko pod meblami dzięki przedniemu ssaniu.
Tak czy owak reasumując wszystkie za i przeciw, jest to bardzo dobry odkurzacz wart swojej ceny.

Sprawdź Najlepszą Cenę

3. Philips FC8722/09 PowerPro Expert

Odkurzacz Philips FC8722/09

Philips FC8722/09 PowerPro Expert to drugi odkurzacz z gamy produktów Philips wybranych przez naszych ekspertów. Wyposażony również w technologię PowerCyclone 6 i dwa uchwyty jest do odkurzacz bardzo zwrotny i łatwy do manewrowania.

Niebieski zbiornik o pojemności 2 litrów jest wyposażony w filtr EPA 10. Wyżej wymieniona technologia PowerCyclone 6 separuje powietrze i pył z doskonałą wydajnością.

Szczotka TriActive Max pomaga na szybsze usunięcie kurzu z mebli.

Kabel zasilający ma 7 metrów długości, co w połączeniu z regulowanym uchwytem daje całkowity zasięg 10 metrów. Dzięki mocy 650 W, odkurzacz ten jest wystarczający do codziennego użytku. W przypadku konieczności wyczyszczenia dywanu lub dywanu, należy kilkakrotnie przejechać przez dany obszar, aby uzyskać głębokie odsysanie.

Demontaż i dostęp do zbiornika jest łatwy, a regularne czyszczenie zmywalnego filtra gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia. Filtr został specjalnie zaprojektowany do walki z mikrocząsteczkami, co z pewnością docenią szczególnie alergicy uczulenie na pyłki wszelkiej maści.

Sprawdź Najlepszą Cenę

ZALETY
 • Niska cena
 • Elegancki design
 • Filtr EPA 10 skutecznie zwalcza alergie i jest łatwy do czyszczenia
 • Duża pojemność zbiornika
 • Regulowany uchwyt teleskopowy zapobiega bólom pleców
WADY
 • Nie jest on zbyt skuteczny w przypadku dywanów
 • Długość przewodu jest mimo wszystko niewystarczająca do pokrycia dużych powierzchni bez konieczności przełączania się na inne gniazdko

WERDYKT

Odkurzacz Bezworkowy Philips FC872209

Ten odkurzacz jest idealny dla osób mieszkających w studiu lub mieszkaniu. Jego kompaktowa budowa pozwala na bezproblemowe przechowywanie go w szafie. Niska cena sprawia, że jest to mądry wybór, a jego elegancki design przekształca go w dyskretny dodatek do pięknego mieszkania.

Sprawdź Najlepszą Cenę

4. H.Koenig AXO900

hkoenigax0900

Lekki w swojej kategorii, H.Koenig AXO900 jest również najcichszym odkurzaczem w swojej klasie. Marka jest dość nieznana w porównaniu z rynkowymi gigantami Dyson i Philips, ale nasi eksperci byli mile zaskoczeni wydajnością odkurzania.

Odkurzacz zdecydowanie nie ma się czego wstydzić nawet w starciu z bardziej znanymi konkurentami. Kolory modelu przyjemnie odbiegają od tradycyjnych kolorów szarości, czerni lub brązu. Urządzenie to posiada klasę energetyczną AAA+ co oznacza że zużywa niewiele prądu.

Odkurzacz jest bardzo wydajny na twardych podłogach, a jego poziom hałasu jest bardzo niski.
Zaprojektowany wyłącznie do odkurzania twardych podłóg, H.Koenig AXO900 może wchłonąć do 2 litrów brudu. Wyposażony jest w filtr HEPA, który jest wysoce efektywny w stosunku do cząstek unoszących się w powietrzu i usuwa do 90% mikrocząsteczek obecnych w środowisku. Powietrze wydalane przez urządzenie jest wolne od włosów, roztoczy kurzu i pyłków, przekształcając Twój dom w zdrowe środowisko, które jest bezpieczne dla alergików.

Odkurzacz Hkoenigax

Odkurzacz ten w odróżnieniu od niektórych swoich konkurentów jest naprawdę lekki – waży jedyne 3,9 kg. Dzięki temu możesz bez problemu wchodzić z nim po schodach.

Odkurzacz ten niestety nie nadaje się do czyszczenia dywanów z racji swojej ogromnej siły ssania. Jako że nie można jej uregulować, można ryzykować uszkodzenie dywanu.Nadaje się za to świetnie do odkurzania podłóg. Dobrze usuwa wszelkie zabrudzenia osadzone w niedostępnych miejscach, jak np. pomiędzy listwami podłogi.

Do podłączenia do sieci elektrycznej służy 7-metrowy kabel. Nie oszukujmy się – przewód zasilający mógłby być nieco dłuższy.

Z plusów należy wymienić zaś teleskopowy uchwyt , dzięki któremu można go dostosować do Twojego wzrostu – nie będziesz musieć za bardzo się schylać.

 

Sprawdź Najlepszą Cenę

ZALETY
 • Bardzo lekki
 • Cicha praca
 • Bardzo wysoka moc ssania
 • Niska cena
WADY
 • Brak regulacji mocy: można go używać tylko na twardych powierzchniach
 • Kabel zasilający jest trochę krótki

WERDYKT

Odkurzacz hkoenig ax0900

Doskonale nadając się do podłóg twardych, odkurzacz H.KOENIG AXO900 będzie Twoim najlepszym sprzymierzeńcem do czyszczenia płytek i parkietów. Jest na tyle lekki że można go przenosić bez żadnego wysiłku. Jest to również najcichsze urządzenie wybrane przez naszych ekspertów, doskonale nadaje się do mieszkania w bloku.

Sprawdź Najlepszą Cenę

5. Dirt Devil DD2225-1 Rebel 25 HE

Elegancki Odkurzacz Dirtdevil DD2225

Marka Dirt Devil prezentuje nam elegancki odkurzacz bezworkowy, w miękkich i kobiecych kolorach. Nasi eksperci byli pod szczególnym wrażeniem przezroczystego zbiornika, którego pojemność znacznie przekracza pojemność konkurentów (2,7 litra). Model posiada klasę energetyczną A+++.

Wyposażone jest w filtr HEPA 13 umożliwiający oczyszczanie powietrza z wszystkich niepożądanych cząstek jednocześnie usuwając kurz z podłogi.

Dzięki opatentowanej przez Dirt Devil wielocyklonicznej technologii, separacja powietrza i pyłu odbywa się w optymalny sposób. Wykorzystując właściwości siły odśrodkowej, zwiększa wydajność precyzyjnego głębokiego czyszczenia.

Odkurzacz DirtdevilFiltr HEPA 13 wychwytuje mikrocząsteczki do 99%. Jeśli cierpisz na problemy z układem oddechowym lub alergie, Dirt Devil oczyści zassane powietrze z wszystkiego, co Cię niepokoi. Pojemnik ma bardzo dużą pojemność i może być opróżniany za naciśnięciem przycisku. Nigdy nie dochodzi do kontaktu z zebranymi resztkami, nawet podczas opróżniania. Ponadto, ponieważ pojemnik ma pojemność 2,7 litra, redukując konieczność częstych wypraw do kosza.

Wyposażony w podwójne szczotki, umożliwia pracę na każdym rodzaju podłogi: parkiet, płytek lub dywanów. Wyposażony jest w trzy inne akcesoria: płaską dyszę do narożników, szczotkę do mebli oraz szczotkę do tkanin.

Dirt Devil jest wyposażony w poręczny regulowany teleskopowy uchwyt.

Sprawdź Najlepszą Cenę

ZALETY
 • Duża pojemność zbiornika
 • Moc ssania aż 700W
 • Lekki
 • Regulowany uchwyt teleskopowy
 • Kompaktowy rozmiar
WADY
 • Ssanie jest czasami zbyt silne
 • Koła potrafią czasem się zablokować

WERDYKT

Dobrej Jakosci Odkurzacz DirtDevil

Dzięki niskiej cenie, Dirt Devil ma sporą przewagę nad konkurentami. Jego bardzo duży zbiornik jest idealny do dużych powierzchni. Odkurzacz ma bardzo mocne ssanie nawet na minimalnym poziomie. Jest to oczywiście niezaprzeczalna jednakże należy pamiętać aby unikać stosowania go na zbyt wrażliwych posadzkach.

Sprawdź Najlepszą Cenę

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest odkurzacz bezworkowy z kilku powodów:

 • Oszczędności – brak konieczności regularnego kupowania i wymieniania worków
 • Higiena – dzięki wbudowanym systemom filtracji odkurzacze bezworkowe są bardziej przyjazne szczególnie dla alergików oraz osób które są szczególnie wrażliwe na brud
 • Lekkość – odkurzacze te z reguły są zwyczajnie lżejsze od workowych
 • Wygoda – obsługa i czyszczenie odkurzacza bezworkowego jest zwyczajnie prostsze i zajmuje mniej czasu.

Jeśli zdecydujemy się na czyszczenie odkurzaczem bezworkowym, nie musimy zawracać sobie głowy ciągłym wymienianiem worków. Nie tylko mamy ten jeden problem z głowy ale także zaoszczędzimy trochę pieniędzy, nie musząc regularnie jeździć do sklepu po nowe worki.

Wystarczy jedynie opróżnić zbiornik, co jest bardzo prostym procesem. Trzeba po prostu wyjąć go z odkurzacza i wrzucić brud do kosza.

Zaleca się wykonywać tą czynność w miarę regularnie aby zapobiec zaleganiu się niepotrzebnego brudu w komorze odkurzacza.

Odkurzacze bezworkowe są zdecydowanie bardziej przyjazną opcją dla osób wrażliwych na wszelkiej maści pyłki i zanieczyszczenia. Większość nowoczesnych modeli posiada wbudowane filtry HEPA które dość skutecznie zapobiegają osadzaniu się nieporządanych drobin kurzu i innych czynników mogących wywołać reakcje alergiczne.

Modele bezworkowe mogą z pozoru wydawać się bardziej skomplikowane w obsłudze. Jednak to tylko pozory. W istocie zależy to w dużej mierze od modelu odkurzacza. Modele które zaprezentowaliśmy w powyższym zestawieniu charakteryzują się łatwością obsługi i są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Opróżnianie zbiornika jest czynnością naprawdę prostą i nie wymaga żadnej fachowej wiedzy.