Ranking Odkurzaczy Bezworkowych 2019 - Wybieramy Najlepsze!
4.75 42

Ranking Odkurzaczy Bezworkowych 2020 – Wybieramy Najlepsze!

Odkurzacze bezworkowe są wspaniałą alternatywą dla nieco już przestarzałych odkurzaczy workowych. W przypadku odkurzaczy bezworkowych nie ma konieczności regularnej wymiany worka, co – nie oszukujmy się – nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Wiedzą o tym szczególnie osoby szczególnie wrażliwe na gromadzące się w nich zanieczyszczenia. Jak dowodzi niemalże każdy ranking odkurzaczy bezworkowych, najlepsze odkurzacze bezworkowe produkowane są przez kilka wybranych renomowanych firm.

Jednym z nich jest brytyjska firma Dyson, której odkurzacze można śmiało polecić niemalże każdemu. To właśnie ten producent wygrywa w naszym rankingu ze swoim modelem Dyson V8 – najlepszym odkurzaczem bezworkowym w naszej opinii. Także i marka Philips, coraz lepiej znana także i w Polsce, produkuje bardzo wysokiej jakości odkurzacze bezworkowe, które również są jednymi z najlepszych na rynku.

W poniższym zestawieniu prezentujemy specjalnie przygotowany ranking odkurzaczy bezworkowych, które naszym zdaniem są najlepszymi odkurzaczami tego typu dostępnymi obecnie na polskim rynku.

Ranking Odkurzaczy Bezworkowych Top 5

Najlepsze Odkurzacze Bezworkowe – Opinie

1. Dyson V8 Absolute –  zwycięzca rankingu

Dyson V8 - Najlepszy Odkurzacz BezworkowyDyson V8 Absolute jest bardzo wydajnym odkurzaczem zaprojektowanym do pochłaniania kurzu i brudu na różnych rodzajach nawierzchni. Łatwy do opróżnienia. Lekko futurystyczny wygląd pozwala na łatwe przenoszenie odkurzacza. Tak jak i inne odkurzacze pionowe, model ten jest bardzo wygodny w użytkowaniu i nie wymaga ciągłego schylania się. Jest idealny do odkurzania dużego domu. Wyposażony jest w kilka ciekawych technologii specjalnie zaprojektowanych przez firmę Dyson.

Dzięki technologii Radial Root Cyclone odkurzacz czyści brud z siłą 15 cyklonów. Dzięki temu nawet najmniejsze cząsteczki dają się usunąć, oczyszczając powietrze z alergenów obecnych w pomieszczeniach. Skutecznie przeciwdziałając sierści zwierząt, możesz szczotkować dywany i odkurzać najbardziej delikatne podłogi bez obaw.

Certyfikowany dla alergików, odkurzacz ten jest łatwy do opróżnienia. Wystarczy nacisnąć przycisk nad pojemnikiem, aby opróżnić zbiornik, bez bezpośredniego kontaktu z jego zawartością.

Odkurzacz Dyson V8Dzięki wygodnem designowi skutecznie ułatwia manewrowanie. Nie musisz już wykonywać skomplikowanych manewrów, aby obejść przeszkody. Dyson podąża za Tobą jak Twój cień dzięki centralnemu kierunkowaniu urządzenia.

Konstrukcja tego odkurzacza umożliwia lepsze dopasowanie się do Twojej podłogi. Łatwo eliminuje trudne do zeskrobania odpady, takie jak błoto.

ZALETY
 • Bardzo lekki i wygodny w użyciu
 • Dobrze nadaje się do czyszczenia zarówno podłóg jak i dywanów
 • Łatwa konserwacja
 • Wysoka jakość wykonania
 • Zaufana marka
WADY
 • Trochę długi czas ładowania

WERDYKT

Odkurzacz Bezworkowy Dyson V8

Jeśli potrzebujesz odkurzacza bezworkowego który poradzi sobie zarówno z czyszczeniem dywanów jak i gładkich podłóg, ten model jest trafnym wyborem. Nie jest to produkt bez wad, jednak jest bardzo bliski perfekcji. Naszym zdaniem jest to obecnie jeden z najlepszych odkurzacz bezworkowych dostępnych na polskim rynku. Możemy go z czystym sumieniem polecić wszystkim, którzy cenią sobie porządek i czystość w swoim domu.

2. Odkurzacz Bezworkowy Philips FC9333/09 – zdobywca drugiego miejsca

Wyposażony w dwa uchwyty odkurzacz Philips FC9333/09 został specjalnie zaprojektowany tak, aby łatwo się poruszał, dzięki obrotowi o 180 stopni i zasięgowi 10 metrów. W klasie energetycznej A jest to nadal bardzo wydajny odkurzacz. Uchwyt teleskopowy jest regulowany, aby idealnie dopasować się do żądanej wysokości. Ten odkurzacz łączy w sobie zarówno wydajność, jak i moc, a jednocześnie został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci maksymalny komfort.

Dzięki technologii PowerCyclone 6 czyszczenie jest bardzo wydajne. Opór powietrza wywołany siłą odśrodkową zostaje zmniejszony, co prowadzi do zwiększenia mocy ssania. Urządzenie klasy A, jego zużycie energii jest niskie, bez jednoczesnego jakiegokolwiek negatywnego wpływu na jego pracę.

Bardzo lekki, odkurzacz bardzo łatwo się porusza. Zasięg wynosi 10 metrów, co oznacza, że nie trzeba regularnie przełączać go na innego gniazdko. Pojemność zbiornika jest dość duża: do 2 litrów co oznacza że nie trzeba tak często usuwać pyłu.

Odkurzacz wyposażony jest w filtr EPA 10 z hermetyczną uszczelką AirSeal. To filtr, który można łatwo wyczyścić – nie trzeba go wymieniać co X razy.

Odkurzacz posiada dwie szczotki, każda z nich o innych specyfikacjach i przeznaczeniu.

Szczotka TriActive Max jest przeznaczona głównie do dywanów. Nazwa pochodzi od jej trzystopniowej akcji: usuwa włosy z dywanów, ma otwór z przodu, który zasysa duże stosy kurzu i dwie szczotki boczne do listew przypodłogowych. W przypadku twardych podłóg stosuje się prostokątną szczotkę z głowicą Diamond Flex, która obraca się o 180 stopni.

ZALETY
 • Jest bardzo poręczny: 10-metrowy zasięg kabla, a także 180-stopniowy obrót i regulowany uchwyt pozwalają dostać się do zakamarków i zakamarków.
 • Regulowana siła ssania, która dostosowuje się do Twoich potrzeb i różnych materiałów: wykładziny, sofy, zasłony, parkiety, płytki i inne.
 • Różne rodzaje szczotek, które dobrze spełniają swoje zadania na niemal każdym rodzaju nawierzchni.
WADY
 • Tylne koła czasami mogą się zaklinować w meblach lub drzwiach.
 • Jest trochę ciężki: 5,5 kg może nie jest wielkim ciężarem ale potrafi zmęczyć

WERDYKT

Philips FC9333/09 to bardzo udany odkurzacz bezworkowy w pełni zasługujący na najwyższe miejsce w naszym rankingu. Wyposażony w wydajne i precyzyjne szczotki, dobrze sprawdza się nie tylko podczas klasycznego odkurzania podłóg i dywanów. Dodajmy do tego stosunkowo niską ceną i mamy idealnego kandydata do tytułu najlepszego odkurzacza bezworkowego.

3. Philips FC9744 – Numer 3 w Rankingu

Philips FC9744 to drugi odkurzacz z gamy produktów Philips wybranych przez naszych ekspertów. Wyposażony również w technologię PowerCyclone 8 i dwa uchwyty jest do odkurzacz bardzo zwrotny i łatwy do manewrowania.

Niebieski zbiornik o pojemności 2 litrów jest wyposażony w higieniczny filtr EPA. Wyżej wymieniona technologia PowerCyclone 8 separuje powietrze i pył z bardzo wysoką wydajnością.

Szczotka TriActive+ pomaga na szybsze usunięcie kurzu z mebli.

Kabel zasilający ma 7 metrów długości, co w połączeniu z regulowanym uchwytem daje całkowity zasięg 10 metrów. Dzięki mocy 650 W, odkurzacz ten jest wystarczający do codziennego użytku. W przypadku konieczności wyczyszczenia dywanu lub dywanu, należy kilkakrotnie przejechać przez dany obszar, aby uzyskać głębokie odsysanie.

Demontaż i dostęp do zbiornika jest łatwy, a regularne czyszczenie zmywalnego filtra gwarantuje dłuższą żywotność urządzenia. Filtr został specjalnie zaprojektowany do walki z mikrocząsteczkami, co z pewnością docenią szczególnie alergicy uczulenie na pyłki wszelkiej maści.

ZALETY
 • Niska cena
 • Elegancki design
 • Filtr EPA skutecznie zwalcza alergie i jest łatwy do czyszczenia
 • Duża pojemność zbiornika
 • Regulowany uchwyt teleskopowy zapobiega bólom pleców
WADY
 • Nie jest on zbyt skuteczny w przypadku dywanów
 • Długość przewodu jest mimo wszystko niewystarczająca do pokrycia dużych powierzchni bez konieczności przełączania się na inne gniazdko

WERDYKT

Ten odkurzacz jest idealny dla osób mieszkających w studiu lub mieszkaniu. Jego kompaktowa budowa pozwala na bezproblemowe przechowywanie go w szafie. Niska cena sprawia, że jest to mądry wybór, a jego elegancki design przekształca go w dyskretny dodatek do pięknego mieszkania.

4. Blaupunkt VCC301

Blaupunkt to znany niemiecki producent sprzętu elektronicznego. Firma ma w swojej ofercie wysokiej klasy sprzęt AGD i RTV. Jednym z ich najbardziej udanych produktów jest odkurzacz Blaupunkt VCC301.

Odkurzacz zdecydowanie nie ma się czego wstydzić nawet w starciu z bardziej znanymi konkurentami. Bardzo dobrze nadaje się do czyszczenia wszelkiej maści powierzchni płaskich.

Jest szczególnie bardzo wydajny na twardych podłogach, a jego poziom hałasu jest bardzo niski.

Blaupunkt VCC301 wyposażony jest w filtr HEPA H13, który jest wysoce efektywny w stosunku do cząstek unoszących się w powietrzu i usuwa do 90% mikrocząsteczek obecnych w środowisku. Powietrze wydalane przez urządzenie jest wolne od włosów, roztoczy kurzu i pyłków, przekształcając dom w zdrowe środowisko bezpieczne dla alergików.

Odkurzacz ten posiada zbiornik na kurz o całkowitej objętości 1,2l. Nie jest to na pewno powalający rozmiar jednak czyni to tez odkurzacz lżejszym.

Ogromną zaletą tego odkurzacza bezworkowego jest jego bardzo niska cena. W wielu sklepach znajdziemy go za mniej niż 200 zł.

ZALETY
 • Przyjazny dla alergików
 • Duża wydajność odkurzania
 • Niska cena
WADY
 • Trochę głośny

WERDYKT

Podsumowując krótko, odkurzacz Blaupunkt VCC301 to bardzo udany odkurzacz bezworkowy dostępny jednocześnie za bardzo przystępną cenę.. Będą z niego zadowolone szczególnie osoby które potrzebują mocnego odkurzacza bezworkowego do swojego domu, a nie chcą jednocześnie wydawać na niego fortuny. Jako że jest odkurzacz ten pochodzi od zaufanego niemieckiego producenta, możemy być również pewni że będzie nam on służył przez długie lata.

5. Ranking odkurzaczy bezworkowych zamyka Dirt Devil Rebel 54

Marka Dirt Devil prezentuje nam elegancki odkurzacz bezworkowy w gustownych kolorach. Nasi eksperci byli pod szczególnym wrażeniem przezroczystego zbiornika, którego pojemność znacznie przekracza pojemność konkurentów (2,5 litra). Model posiada klasę energetyczną A+++.

Odkurzacz wyposażony jest w filtr HEPA 13 umożliwiający oczyszczanie powietrza z wszystkich niepożądanych cząstek jednocześnie usuwając kurz z podłogi.

Dzięki opatentowanej przez Dirt Devil wielocyklonicznej technologii, separacja powietrza i pyłu odbywa się w optymalny sposób. Wykorzystując właściwości siły odśrodkowej, zwiększa wydajność precyzyjnego głębokiego czyszczenia.

Filtr HEPA 13 wychwytuje mikrocząsteczki do 99%. Jeśli cierpisz na problemy z układem oddechowym lub alergie, Dirt Devil oczyści zassane powietrze z wszystkiego, co Cię niepokoi. Pojemnik ma bardzo dużą pojemność i może być opróżniany za naciśnięciem przycisku. Nigdy nie dochodzi do kontaktu z zebranymi resztkami, nawet podczas opróżniania. Ponadto, ponieważ pojemnik ma pojemność 2,5 litra, redukując konieczność częstych wypraw do kosza.

Wyposażony w podwójne szczotki, umożliwia pracę na każdym rodzaju podłogi: parkiet, płytek lub dywanów. Wyposażony jest w trzy inne akcesoria: płaską dyszę do narożników, szczotkę do mebli oraz szczotkę do tkanin.

Dirt Devil jest wyposażony w poręczny regulowany teleskopowy uchwyt.

ZALETY
 • Duża pojemność zbiornika
 • Moc ssania aż 800W
 • Lekki
 • Regulowany uchwyt teleskopowy
 • Kompaktowy rozmiar
WADY
 • Ssanie jest czasami zbyt silne
 • Koła potrafią czasem się zablokować
WERDYKT

Dzięki niskiej cenie, Dirt Devil ma sporą przewagę nad konkurentami. Jego bardzo duży zbiornik jest idealny do dużych powierzchni. Odkurzacz ma bardzo mocne ssanie nawet na minimalnym poziomie. Jest to oczywiście niezaprzeczalna zaleta, jednakże należy pamiętać aby unikać stosowania go na zbyt wrażliwych posadzkach.

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest odkurzacz bezworkowy z kilku powodów:

 • Oszczędności – brak konieczności regularnego kupowania i wymieniania worków
 • Higiena – dzięki wbudowanym systemom filtracji odkurzacze bezworkowe są bardziej przyjazne szczególnie dla alergików oraz osób które są szczególnie wrażliwe na brud
 • Lekkość – odkurzacze te z reguły są zwyczajnie lżejsze od workowych
 • Wygoda – obsługa i czyszczenie odkurzacza bezworkowego jest zwyczajnie prostsze i zajmuje mniej czasu.

Jeśli zdecydujemy się na czyszczenie odkurzaczem bezworkowym, nie musimy zawracać sobie głowy ciągłym wymienianiem worków. Nie tylko mamy ten jeden problem z głowy ale także zaoszczędzimy trochę pieniędzy, nie musząc regularnie jeździć do sklepu po nowe worki.

Wystarczy jedynie opróżnić zbiornik, co jest bardzo prostym procesem. Trzeba po prostu wyjąć go z odkurzacza i wrzucić brud do kosza.

Zaleca się wykonywać tą czynność w miarę regularnie aby zapobiec zaleganiu się niepotrzebnego brudu w komorze odkurzacza.

Odkurzacze bezworkowe są zdecydowanie bardziej przyjazną opcją dla osób wrażliwych na wszelkiej maści pyłki i zanieczyszczenia. Większość nowoczesnych modeli posiada wbudowane filtry HEPA które dość skutecznie zapobiegają osadzaniu się nieporządanych drobin kurzu i innych czynników mogących wywołać reakcje alergiczne. Jednym z najbardziej higienicznych typów odkurzacza bezworkowego jest odkurzacz wodny.

Modele bezworkowe mogą z pozoru wydawać się bardziej skomplikowane w obsłudze niż tradycyjne odkurzacze Zelmer itd. Jednak to tylko pozory. W istocie zależy to w dużej mierze od modelu odkurzacza. Modele które zaprezentowaliśmy w powyższym zestawieniu charakteryzują się łatwością obsługi i są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Opróżnianie zbiornika jest czynnością naprawdę prostą i nie wymaga żadnej fachowej wiedzy.

FAQ – Często Zadawane Pytania

Pytanie: Jaki odkurzacz bezworkowy najlepiej nadaje się do czyszczenia dywanów?

Odpowiedź: Do odkurzania dywanów potrzebny jest odkurzacz o większej mocy. Najlepiej sprawdzą się modele o mocy wyższej niż 1500 W. Pamiętajmy jednak, że moc to nie wszystko i liczy się też wydajność urządzenia.

Pytanie: Jakiej wielkości odkurzacz bezworkowy wybrać?

Odpowiedź: Jeśli potrzebujesz odkurzacza do mieszkania w bloku, w zupełności sprawdzą się mniejsze modele. W przypadku sprzątania większych powierzchni takich jak np. powierzchnie biurowe lub usługowe – zalecamy kupno odkurzacza z większym pojemnikiem. Wyeliminuje to potrzebę ciągłego uciążliwego wymieniania pojemnika w trakcie sprzątania.

Pytanie: Czy odkurzacze bezworkowe są przyjazne dla alergików?

Odpowiedź: To jak bardzo dany odkurzacz jest przyjazny dla osób z uczuleniami zależy w dużej mierze od jakości wykonania konkretnego modelu. Tak czy owak, w porównaniu z odkurzaczami workowymi, odkurzacze bezworkowe są generalnie znacznie bardziej przyjaznym rozwiązaniem dla alergików. Posiadają one zazwyczaj wbudowane filtry HEPA które skutecznie radzą sobie z zatrzymywaniem wszelkiej maści pyłków i alergenów wewnątrz pojemnika.