Ranking Odkurzaczy Pionowych 2019
4.79 51

Ranking Odkurzaczy Pionowych 2020

Łatwy w transporcie, poręczny i łatwy w użyciu – odkurzacz pionowy to idealne rozwiązanie dla każdego mieszkania. Pionowe urządzenie wyposażone jest w głowicę z dwiema obracającymi się szczotkami oraz zintegrowany zbiornik wyposażony w filtr HEPA. Jest to z pewnością dobra wiadomość osób szczególnie uczulonych na kurz oraz wszelkie pyłki.

Postanowiliśmy przebadać dziesiątki dostępnych obecnie na polskim rynku bezprzewodowych odkurzaczy pionowych. Wybranie 5 najlepszych nie było łatwym zadaniem i z pewnością nie wszyscy zgodzą się z naszą selekcją. Nie da się jednak ukryć iż w ostatnich czasach to właśnie kilku wybranych producentów niemalże zdominowało rynek oferując produkty zdecydowanie najwyższej klasy. Są to wyspecjalizowany w produkcji innowacyjnych odkurzaczy Dyson oraz dobrze znani gracze z branży AGD czyli Philips, Bosch oraz Rowenta. Poniżej prezentujemy ranking odkurzaczy pionowych wyprodukowanych właśnie przez te marki. Naszym zdaniem wybierając jeden z pięciu niżej opisanych modeli możesz mieć pewność iż staniesz się posiadaczem odkurzacza który posłuży Ci przez lata.

Odkurzacz Waga Cena
Dyson V8 Dyson V8 2,61 kg Sprawdź
Najniższą Cenę
Dyson V6 Dyson V6 2,3 kg Sprawdź
Najniższą Cenę
Rowenta AirForce RH8828WO Rowenta Air Force Extreme RH8829WO 5,28 kg Sprawdź
Najniższą Cenę
Rowenta Air Force RH846501 Rowenta Air Force RH846501 3 kg Sprawdź
Najniższą Cenę
oneConcept Cleanbutler 2G oneConcept Cleanbutler 2G 3 kg Sprawdź
Najniższą Cenę

Ranking Top 5 Odkurzaczy Pionowych

1. Dyson V8

Ranking Odkurzaczy Pionowych - Nasz Numer 1 - Dyson V8

Odkurzacz Dyson V8 jest jednym z najlepszych odkurzaczy pionowych dostępnym na europejskich rynkach. Firma Marka Dysona bardzo szybko zdobyła sobie uznanie konsumentów z racji wysokiej jakości wykonania i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w ich odkurzaczach. Także i w tym przypadku mamy do czynienia z wysokiej jakości pionowym odkurzaczem bezprzewodowym. Możesz więc pożegnać się z natrętnymi kablami do podłączenia

Szare i czerwone kolory maszyny są eleganckie, a jednocześnie żywe. To urządzenie to prawdziwy klejnot technologii.

Odkurzacz Dyson DC62 jest zasilany 20-minutową baterią litową. Aby naładować akumulator, należy umieścić go na jego podstawie przy ścianie. Konstrukcja akumulatora służy jednocześnie za skrytkę do przechowywania odkurzacza. Czas ładowania wynosi ok. 3,5 godziny.

Dzięki dwóm silnikom opatentowanym przez Dyson, czyszczenie jest naprawdę łatwe. Silnik cyfrowy Dyson V8 jest w rzeczy samej bardzo mocny i wydajny, umożliwiając precyzyjne odkurzanie. Silnik główny wpierany jest przez 15-cyklonowe silniczki wspomagające, które zasysają najmniejsze cząstki. Ta bardzo interesująca technologia nosi nazwę Cyclones 2 Tier Radial i jest to wyłączny patent firmy Dyson.

Dyson V8 dobrze nadaje się do różnych rodzajów powierzchni

Drugi główny silnik znajduje się na głowicy czyszczącej. Oznacza to, że można go dostosować do każdego rodzaju powierzchni. Dodatkowo możesz skorzystać z technologii Max Power Mode: naciskając jeden przycisk, korzystasz ze zwiększonego odkurzania przez 6 minut.

Odkurzacz można szybko rozmontować. Możesz łatwo zamienić go więc w podręczny odkurzacz ręczny, aby ułatwić sobie sprzątanie niedostępnych miejsc za pomocą uchwytu.

Zbiornik o dopuszczalnej maksymalnej pojemności 0,4L jest bardzo łatwy do opróżnienia i czyszczenia. Nasi eksperci szczególnie docenili technologię Ball: równowaga jest zapewniona nawet w przypadku, gdy chcesz oczyścić sufit.

Zobacz opinie klientów na Ceneo.pl

ZALETY
 • Lekki i łatwy do przenoszenia
 • Składany – można nim wyczyścić np. siedzenia w samochodzie
 • Naścienna stacja ładująca, która służy również jako nośnik pamięci
 • Turbo mode pozwala bez wysiłku skupić się na najbardziej brudnych częściach
 • Szczotka dobrze zbiera cały brud dzięki zintegrowanemu wydajnemu silnikowi.
WADY
 • Dość mały zasięg baterii: 20 minut wystarcza tylko dla powierzchni jedynie do 50 m²
 • Nie ma wskaźnika poziomu naładowania baterii: będziesz musiał sam więc pilnować czasu pracy

Werdykt

Dyson V8 może być również używany jako odkurzacz ręczny

Dyson V8  jest świetnym odkurzaczem elektrycznym. Jest idealny do małych mieszkań lub jako dodatkowy odkurzacz pomocniczy. Lekki, można nawet poprosić dzieci o to by same posprzątały swój pokój. Dostępny jako odkurzacz ręczny, jest to urządzenie wielofunkcyjne, które może być używane na wszystkich powierzchniach.

Sprawdź Najlepszą Cenę na Ceneo.pl

2. Dyson V6 Total CleanDyson V6 - nasz numer 2 w rankingu odkurzaczy pionowych

Odkurzacz Dyson V6 Total Clean został przez nas wybrany ze względu na jego wielofunkcyjność. Wyposażony nie w jedną, ale trzy różne głowice, doskonale czyści wszystkie rodzaje podłóg. Ten bezprzewodowy odkurzacz pionowy posiada również stację ładowania, na której można umieścić urządzenie po zakończeniu czyszczenia. Może być taże używany jako odkurzacz ręczny w razie potrzeby. Jest to wysokowydajny model wyposażony w silnik V6 i moc 350 W.

Wyposażony w opatentowaną technologię Cyklon 2 Ter Radial, posiada dużą wydajność ssania i skutecznie pozbywa się kurzu. Silnik V6 posiada moc 15 cyklonów, co jest dość imponująca liczba. Czyszczenie uzupełnia filtr HEPA, który eliminuje i wychwytuje cząsteczki o wielkości poniżej 0,3 mikrona. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z alergią.

Odkurzacz posiada trzy rodzaje szczotek:

 • Szczotka z napędem bezpośrednim, która jest przeznaczona do dywanów i tapicerek.
 • Puszysta szczotka: jest to miękki wałek, specjalnie zaprojektowany do twardych, ale delikatnych podłóg. Pomiędzy nylonem a efektem antystatycznym cały pył jest wychwytywany i przesyłany do zbiornika.
 • Miniaturowa szczotka zasilająca została zaprojektowana do użytku w trudno dostępnych obszarach, dzięki przekształceniu urządzenia w odkurzacz ręczny.

Dyson V6 jest łatwy do opróżnianiaŻywotność baterii wynosi 20 minut, z trybem Max Power, który może być używany przez 6 minut. Odkurzacz został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić idealny środek ciężkości. Dzięki temu możemy czyścić sufity bez większego wysiłku. Szczególnie że odkurzacz ten jest naprawdę lekki, można go łatwo przenosić z jednego piętra na drugie. Zbiornik ma pojemność 0,4l i łatwo się go opróżnia.

 

Przeczytaj Opinie Klientów na Ceneo.pl

ZALETY
 • Trzy szczotki doskonale nadają się do czyszczenia każdej podłogi, nie uszkadzając jej.
 • Tryb, który można przekształcić w odkurzacz ręczny, ułatwia usuwanie kurzu z mebli i trudno dostępnych miejsc.
 • Naścienna stacja ładująca, pełniąca funkcję magazynu, jest bardzo praktyczna.
 • Filtr HEPA czyści powietrze i utrzymuje dobre środowisko dla alergików.
 • Wskaźnik ładowania, który informuje, kiedy odkurzacz jest gotowy do pracy.
WADY
 • Niski czas pracy baterii: 20 minut to trochę mało.
 • Konieczność trzymania ręki na przycisku przez cały czas trochę męczy: prosty przełącznik byłby lepszym rozwiązaniem

Werdykt

Dyson V6 z powodzeniem sprawdza się również jako odkurzacz ręczny

Dyson V6 Total Clean jest odkurzaczem pionowym, który dobrze czyści wszystkie rodzaje podłóg i innych nawierzchni. Dzięki dobrej jakościm szczotkom, świetnie radzie sobie z czyszczeniem kurzu. Jego mała waga oraz możliwość przekształcenia w odkurzacz ręczny sprawiają, że nadaje się do stosowania w ciasnych przestrzeniach, takich jak wnętrze samochodu.

 

Sprawdź Najlepszą Cenę na Ceneo.pl

3. Rowenta Air Force Extreme RH8829WO 

Odkurzacz Pionowy Rowenta Air Force

Jest to elektryczny odkurzacz pionowy z dość bogatym asortymentem funkcji. Rowenta RH8828WO Air Force Extreme jest również bardzo elegancki. Z pięknym srebrnym kolorem, uwodzi od pierwszego wejrzenia. Jego trójkątna głowica jest bardzo praktyczna: pozwala na dostanie się do nawet trudniej dostępnych miejsc a także poprawia stabilność urządzenia. Odkurzacz jest dość poręczny, chociaż ze swoimi 5,28 kilogramami może się wydawać nieco ciężkawy. Jest on wyposażony w kilka wysoce wydajnych technologii, z których słynie firma Rowenta.

Dzięki technologii Extreme Lithium Air Force pył jest doskonale oddzielony od odsysanego powietrza. Ta metoda cykloniczna opiera się również na sile odśrodkowej, która poprzez obracanie powietrza i cząstek z bardzo dużą prędkością odpycha cząstki na ścianach zbiornika. Czyszczenie kończy się przepuszczeniem powietrza przez filtr piankowy, a następnie wylądowaniem w zbiorniku.

Pojemnik może zbierać do 0,5L odpadów. Można go opróżnić przez proste wyciskanie i łatwo czyścić wodą, tak jak filtr.

Odkurzacz jest bardzo stabilny, nie trzeba się bać że pozostawiony bez opieki upadnie nagle z impetem na podłogę. Szczotka ma kształt trójkąta, co w połączeniu z przemyślaną zrównoważoną konstrukcją Rowenty zapewnia bardzo dobrą stabilność. Szczotka dopasowuje się dość dobrze do każdego rogu i pod każdym mebel.

Bateria litowa ma zasięg 45 minut, co czyni go idealnym odkurzaczem dla dużych, wielopiętrowych domów. Urządzenie nie jest wyposażone w stację ładującą, ale można je podłączyć za pomocą wtyczki typu jack. Mankamentem jest jedynie czas łądowania. Będziesz musiał czekać nawet do 10 godzin, aby zacząć używać go ponownie.

Sprawdź Najlepszą Cenę na Ceneo.pl

ZALETY
 • Bardzo długi czas pracy jest naprawdę mocną stroną: ponad 45 minut, można więc czyścić bardzo duże powierzchnie.
 • Wariator mocy umożliwia dostosowanie zasysania do rodzaju powierzchni
 • Łatwa konserwacja zbiornika, filtra i szczotki, które można łatwo umyć wodą – oszczędza to sporo czasu i pieniędzy i wydłuża żywotność urządzenia.
 • Brak konieczności trzymania ręki na przycisku przez cały czas jest sporym plusem.
WADY
 • Trochę ciężki – 5kg potrafi czasem dać się „lekko” we znaki
 • Brak stacji dokującej do ładowania

Werdykt

Rowenta Air Force to jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych

Jeśli szukasz urządzenia, które może oczyścić duży dom lub powierzchnię, to jest ono dla Ciebie. Żywotność baterii znacznie przewyższa żywotność innych urządzeń testowanych przez naszych ekspertów. Przekonał nas falownik mocy i brak konieczności ciągłego naciskania przycisku. Jedyne czego nam brakowało w tym modelu to brak stacji dokującej. Nie jest to jednak poważny feler i nie wpływa na ogólną bardzo wysoką ocenę tego odkurzacza pionowego.

Zobacz Najlepszą Cenę na Ceneo

4. Rowenta RH875801 Air Force

Najnowszy model Rowenta Air Force to bardzo wydajny odkurzacz pionowy

Drugie urządzenie z serii Rowenta, wybrane przez naszych ekspertów, to młodszy brat dobrze znanego modelu Air Force. Z mniejszym, ale ciągle bardzo dobrym zasięgiem (25-minutowy czas ciągłej pracy na baterii), jest również lżejszy. Jego matowo-czarne wykończenie wyróżnia się na tle szarych kolorów oferowanych przez konkurentów. Jest to bardzo dobry jakościowo odkurzacz, wyposażony w pojemnik o pojemności 0,4 litra oraz kilka ekskluzywnych technologii Rowenta.

Pierwszym z nich jest opatentowana przez Rowenta technologia wysokowydajnego cyklonu. Odkurzacz nazywa się Air Force i można powiedzieć że w istocie jest tak samo potężny jak amerykański samolot prezydencki. Skutecznie oddziela cząstki stałe od powietrza, co zapewnia optymalne oczyszczanie domu.

Przy mocy 2100 W urządzenie wyposażone jest w przełącznik dwupozycyjny: jeden klasyczny do usuwania kurzu z lekko zabrudzonych obszarów, drugi w trybie maksymalnym do usuwania odpornych pozostałości. Pamiętajmy jednak że tryb maksymalny szybciej rozładowuje baterię – można używać odkurzacza w tym trybie przez jedynie max. 15 minut.

Szczotka ma postać wyjmowalnej trójkątnej głowicy z praktycznym włosiem do głębokiego czyszczenia dywanów i dywanów. Obracając się o 180 stopni, może dotrzeć do niemal każdego kąta.

Odkurzacz Rowenta Air Force RH875801 przy swojej wadze 3 kg jest bardzo łatwy do przenoszenia z miejsca na miejsce. Zdejmowany pojemnik na pył wyposażony jest w technologię Easy Clean, która zapewnia łatwą konserwację bez bezpośredniego kontaktu z pyłem.

Tak jak i jego poprzednik, odkurzacz niestety nie posiada stacji dokującej. Można go jednak naładować za pomocą zwykłego gniazdka w ścianie (co niestety może trwać aż do 12 godzin).

Przeczytaj Opinie Klientów na Ceneo.pl

ZALETY
 • Trójkątna głowica obrotowa o kącie obrotu 180 stopni doskonale nadaje się do sprzątania całego domu.
 • Jego niewielka waga nie wyczerpuje Cię podczas wchodzenia po schodach i umożliwia korzystanie z odkurzacza nawet dzieciom.
 • Przełącznik mocy umożliwia wybór pomiędzy dwoma trybami ssania
 • Łatwe czyszczenie elementów podwodnych
 • Jego bardzo wysoka moc 2100 W zapewnia dokładne czyszczenie.
WADY
 • Brak stacji dokującej
 • Długi czas ładowania – nawet do 12 godzin

Werdykt

Rowent Air Force arh846501

Dzięki długiemu czasowi pracy (porównywalnemu z odkurzaczami Dyson), Rowenta RH875801Air Force dobrze sprawdza się na średnich powierzchniach. Przełącznik mocy jest naprawdę dużym udogodnieniem, szczególnie przydatnym przez 15 minut w trybie max. Szkoda jedynie, że nie posiada stacji ładowania ani innych ciekawych akcesoriów. Jeśli jednak potrzebujesz prostego w obsłudze ale jednocześnie zaawansowanego technologicznie odkurzacza, ten model ze stajni Rowenta jest dla Ciebie.

Sprawdź Opinie Klientów i Najlepszą Cenę na Ceneo.pl

5. oneConcept Cleanbutler 2G

Odkurzacz oneConcept to atraktycyjny cenowo odkurzacz pionowy

Ostatni model wybrany przez naszych ekspertów jest zarazem najtańszym z wyżej wymienionych. OneConcept Cleanbutler 2G to elektryczny odkurzacz do czyszczenia podłóg i dywanów. Ponieważ jest to mało znana marka, byliśmy początkowo trochę sceptyczni, ale szybko zmieniliśmy zdanie. Bateria, czas ładowania, moc i wydajność urządzenia sprawiły że uznaliśmy że warto wymienić ten model w naszym zestawieniu, szczególnie że jest prawie 4 razy tańszy niż np. odkurzacze Dyson!

Dzięki dołączonej stacji dokującej ładowanie urządzenia zajmie Ci tylko 3 godziny. Żywotność baterii wynosi około 25 minut, dzięki czemu odkurzacz ten jest idealny do czyszczenia średnich i dużych powierzchni. Przełącznik służy do włączania i wyłączania urządzenia. Nie trzeba cały czas trzymać przycisku podczas sprzątania.

Odkurzacz ten posiada komplet wymienialnych akcesoriów

Dzięki różnym końcówkom i wyjmowanemu uchwytowi można czyścić niedostępne obszary, a także wnętrze samochodu. Zamknięta pokrywa pomoże Ci usunąć brud w wąskich obszarach. Szczotka do podłóg twardych idealnie nadaje się zaś do dużych powierzchni biurowych.

Moc 130 W pozwala urządzeniu wykonać swoją pracę dość efektywnie. Głowica szczotki obraca się w celu usunięcia jak największej ilości odpadów. Ponieważ odkurzacz jest cienki, można go bez problemu umieścić pod każdym meblem. Pojemność zbiornika wynosi 0,5 litra, co wystarcza do oczyszczenia średniej powierzchni. Opróżnianie to pestka: zarówno zbiornik, jak i filtr są płukane wodą, dzięki czemu konserwacja urządzenia jest łatwa i niedroga.

 

Zobacz Najlepszą Cenę na Ceneo.pl

ZALETY
 • Doskonały czas ładowania – tylko 3 godziny, pozwala na używanie go kilka razy dziennie.
 • Autonomia: 25 minut w trybie normalnym i 15 minut w trybie maksymalnej mocy
 • Cena: jest to najtańsze z wszystkich wybranych urządzeń.
 • Możliwość adaptacji: może być przekształcony w odkurzacz ręczny i łatwo używany w ciasnych przestrzeniach.
 • Waga: jedyne 3 kg. Możesz przenieść go bez problemu z jednego piętra na drugie.
WADY
 • Brak specjalnej szczotki do dywanów – polecamy go głównie do podłóg

Werdykt

Podsumowując - oneConcept 2G to doskonała alternatywa dla droższych odkurzaczy pionowych

Z autonomią podobną do Dysonów, ten odkurzacz posiada jednocześnie najkrótszy ze wszystkich czas ładowania. Ważąc jednie 3 kg, jest to również jeden z lżejszych odkurzaczy pionowych na rynku. Pod względem ceny oneConcept CleanButler 2G również prezentuje się bardzo atrakcyjnie na tle konkurencji. Zamienny na odkurzacz ręczny, bez specjalnej szczotki do dywanów i filtra HEPA. Jeśli szukasz odkurzacza oferującego wysoką jakość za stosunkowo niską cenę, oneConcept jest optymalnym wyborem dla Ciebie

Sprawdź Najtańszą Cenę na Ceneo.pl